چرا آزمایشگاه های مجازی روشی عالی برای یادگیری هستند؟

آزمایشگاه های مجازی روشی عالی برای فراگیران در یک محیط امن و آنلاین است. از طریق بازی های آزمایشگاه علوم مجازی و نرم افزارهای شبیه سازی مهندسی، فراگیران می توانند با عناصر، ماشین ها و رابط ها قبل یا به جای آزمایش آنها در زندگی واقعی تعامل داشته باشند.

آزمایشگاه های مجازی کاربردهای زیادی در محیط های آموزشی و همچنین شغلی دارند. در این مقاله ، ما آنها را روشن خواهیم کرد و به شما کمک خواهیم کرد، زمان و نحوه استفاده از آزمایشگاه های مجازی را در دوره های آموزش مجازی تعیین کنید.

آزمایشگاه مجازی چیست؟

آزمایشگاه مجازی یک شبیه ساز یا ماشین حساب روی صفحه است که به آزمایش ایده ها و مشاهده نتایج کمک می کند. فراگیران از فن آوری پیشرفته برای انجام یک سری آزمایشات استفاده می کنند که نتایج معتبری دارند.

به عنوان مثال ، آنها می توانند با تجهیزات آزمایشگاهی “تقریباً مشابه رفتار در محیط واقعی” سروکله بزنند. یا ، آنها می توانند کدهایی را اجرا کنند، و بر اساس نتایج، می توانند یک هدف یادگیری را تجربه کنند. به این ترتیب ، زمانی که یک آزمایشگاه مجازی به یک کلاس افزوده می شود، تجارب یادگیری به وضعیتی معنادار و حقیقی در کلاس مجازی شما تبدیل می شوند.

آزمایشگاه های مجازی فقط مربوط به علم نیست

وقتی به آزمایشگاه های دیداری فکر می کنیم ، ذهن ما معمولاً نوعی از بازی آزمایشگاهی شیمی را به تصویر می کشد. اما آزمایشگاه های مجازی محدود به علم و واکنش های شیمیایی نیستند. آنها می توانند در بسیاری از صنایع، ابزار ارزشمندی باشند.

چگونه از آزمایشگاه مجازی استفاده می کنید؟

در دوره های برنامه نویسی معمولاً از ابزارهای شبیه سازی برای یادگیری نحوه کدگذاری به برنامه نویسان نوآموز استفاده می شود. در این حالت ، آزمایشگاه های مجازی دارای کامپایلرها و ویرایشگران کد هستند که در صفحات HTML تعبیه شده اند ، که به زبان آموزان امکان نوشتن ، ویرایش و اجرای کد را می دهد ، همه اینها در یک دوره آموزش الکترونیکی است.

طراحان و توسعه دهندگان وب نیز می توانند از چنین ابزاری بهره مند شوند. آنها می توانند تغییرات عمده ای را اعمال کنند یا ویژگی های جدیدی را در یک محیط وب امن ایجاد کنند ، آنها را آزمایش کنند ، بازخورد خود را به اشتراک بگذارند و سپس به نسخه زنده محصول یا وب سایت خود منتقل شوند. به این ترتیب ، آنها از ایجاد اختلال در مشتریان و عملکرد محصول جلوگیری می کنند.

صنایع دیگری که از آزمایشگاه های مجازی برای آموزش استفاده می کنند، رشته های مهندسی مکانیک و ساخت و ساز هستند. شبیه سازی به ویژه برای کارمندان قدیمی که ممکن است نیاز به آموزش ضمن خدمت یا کارمندان جدیدی که به برخی از آموزش ها پیش از ورود به کار احتیاج دارند، تا زمانی که برای انجام پروژه های واقعی مسلط می شوند بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *