آزمایشگاه مجازی ویرچولب چه کاربرد متفاوتی دارد؟

 آزمایشگاه مجازی راه حل رایجی برای  آموزش مهارتهای تخصصی است.  اما تاکنون همه راه حل های ساخت و تولید آزمایشگاه مجازی از طریق برنامه نویسی، مدل سازی سه بعدی، انیمیشن سازی و توسط برنامه نویسان حرفه ای انجام میشده است که طبیعتا این کار توسط یک متخصص علوم آزمایشگاهی یا یک استاد دانشگاه یا یک فارغ التحصیل دانشگاهی که رشته غیر از مهارت‌های گفته شده را آموخته است قابل انجام نیست. 

این دقیقا مانند طراحی وب سایت ها در گذشته بوده است که فقط برنامه نویسان با کد نویسی وب سایت ها را تولید می کردند. اما امروزه با ظهور وبسایت های مانند وردپرس یا جوملا، کدنویسی برای وبسایت به تاریخ سپرده شده است و افراد می‌توانند با مهارت های رایج  کامپیوتری اقدام به تولید  وب سایت نمایند، در حالی که حتی یک خط کدنویسی نمی‌دانند و اطلاعاتی درباره پایگاه های داده یا برنامه نویسی را ندارند.

 شما ممکن است از خود بپرسید که چگونه ممکن است که بدون دانش کامپیوتری، کدنویسی و پویانمایی بتوانیم شبیه‌ساز آزمایشگاه مجازی تولید کنیم.  این راه حلی است که ویرچولب آن را تبلیغ می کند.  در این نرم افزار آنلاین شما می‌توانید به آسانی برای دستگاه های آزمایشگاه های خود شبیه ساز بسازید.

این راه حل بسیار آسان و ساده با تعداد تصویر از دستگاه آزمایشگاهی موردنظر خود در مراحل مختلف انجام می‌شود. برای این کار شما نیاز به یک تلفن همراه خوب و یک سه پایه برای قرار دادن تلفن همراه بر روی آن دارید، البته دوربین های دیجیتال معمولی هم قابل استفاده است. پس از گرفتن این تصاویر شما می توانید وارد اکانت خود در ویرچولب شده و به آسانی شروع به تولید شبیه ساز آزمایشگاهی خود بکنید.  در سامانه شبیه سازی شما به آسانی می توانید مراحل کار را تعریف کرده و نحوه انجام هر مرحله را با ابزارهای مورد استفاده در هر مرحله را تعیین نمایید و در نتیجه صحیح یا غلط را برای فراگیر مشخص کنید. 

بدین ترتیب افراد کاملاً آنچه را در برابر دیدگان خود در یک فضای واقعی می‌بیند در آزمایشگاه مجازی خود تجربه می‌کنند. نتیجه استفاده از ابزارصحیح یا غلط را می بینند و آنقدر آن را تکرار میکنند تا در ذهن وی نحوه انجام آزمایش تثبیت شود.

 این سامانه بر روی اینترنت قابل دسترسی است و بدون نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزار تکمیلی می توانید از هر رایانه آنلاینی به شبیه ساز خود دسترسی پیدا کنید و از آن مهمتر اینکه به دانشجویان و فراگیران مد نظر خودتان هم دسترسی بدهید که وارد شبیه ساز آزمایشگاهی شده و آموزش های لازم را دریافت کنند. شما می‌توانید یادگیری فراگیران را بسنجید و در صورتی که مهارت لازم را در شبیه سازی کسب نموده بودند آنگاه به آنها اجازه ورود به آزمایشگاه خود و یا ارائه مدارک لازم را بنمایید.

اما  کاربردهای ویرچولب به این ختم نمی شود،  امروزه بسیاری از شرکت های تجاری اقدام به تولید یا واردات واردات دستگاههای آزمایشگاهی می‌نمایند و تولیدکننده ها آموزش مستقیم و خریداران در خصوص نحوه کار با این دستگاه هاست.  اعزام کارشناسان و متخصصین برای آموزش محدودیت های فراوان دارد و هزینه زیادی را به این شرکت ها تحمیل می کند.

مخصوصا این راه حل برای شرکت های بزرگ  که وارد کننده و تولید کننده دستگاه های بسیار متعددی هستند، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.  آنها می‌توانند با یک بار تولید، شبیه ساز دستگاه های مورد نظر خود در سامانه ویرچولب اقدام به آموزش مشتریان خود کنند و یا مشتریان جدید را نیز از این طریق آموزش داده و نگرانی خود خصوص استفاده غلط از دستگاه‌ها را به حداقل برساند. و سفرهای فراوان کارشناسان آموزش خود را به حداقل برسانند.

  مزایای استفاده از سیستم آزمایشگاه مجازی، دسترسی انحصاری برای دارنده آن است و سایر افراد دارای اکانت در این سیستم نمی‌توانند به آزمایشگاه ها یا شبیه سازهای سایرین دسترسی داشته باشند و این امنیت خاطر را برای دارندگان ایجاد می‌کند که اطلاعات ایشان محرمانه می‌ماند و بدون اجازه ایشان در دسترس سایرین قرار نمی گیرد